header banner
Default

Ekrem İmamoğlu oy kullandıktan sonra "Peşini bırakmayacağım" dedi


Table of Contents

Lütfen başka bir arama deneyiniz

Yayın Tarihi 28.05.2023 14:35

Ekrem İmamoğlu oy kullandıktan sonra açıklama yaptı: © Reuters İmamoğlu: "Seçimin sonucuna adil bir şekilde sonuçlandığı haliyle elbette saygı duyacağız"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu, ikinci tur Cumhurbaşkanlığı seçimi için oyunu eşi Dilek İmamoğlu ve oğlu Mehmet Selim İmamoğlu ile birlikte kullandı. Beylikdüzü Emin Yükseloğlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde oy kullanan İmamoğlu ailesi, vatandaşlar tarafından karşılandı. Oyunu kullanan İmamoğlu, seçimde görevli personele başarılar diledi.

“İnşallah bugünün, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'mizin demokrasisi adına sorunsuz, problemsiz bir şekilde geçmesini her şeyden önce diliyoruz.” diyen İmamoğlu, “Sandıkta görev alan her siyasi partinin temsilcileri var. Görev alan devlet görevlisi, memurlar var. Her birisine öncelikle teşekkür ediyorum. Görevlerinde başarılar diliyorum. Mesele, atılan her oyun doğru şekilde adresine ulaşmasını sağlamak. Bir oya bile halel getirmemek. Çünkü, oy milletimiz adına bir namustur. O namusun korunması görevi, başta buradaki görevlilerle başlar ve sonrasında devam eder. O bakımdan hepsine başarılar diliyorum. Görevlerini layıkıyla yapacaklarına inanıyorum. Lütfen hassas olalım. En doğusundan en batısına, en güneyinden en kuzeyine, vatanımızın her hattında bu görevinde her birisine başarılar dilerim.” şeklinde konuştu.

Seçimde görev alacak bütün emniyet güçlerine, başarılı bir gün geçirmeleri dileğinde bulunan İmamoğlu, “Bu hususta gereken en hassas işleyişi de yerine getireceklerine olan inancımla, kendilerini şimdiden tebrik etmek istiyorum. Lütfen görevlerini en güzel şekilde yapsınlar. Onlar bizim canımız, ciğerimiz. Hepsini Allah korusun.” dedi.

“Bu seçim öncesi hem ilk tur hem bu tür öncesi, ne yazık ki arzu ettiğimiz dille geçmedi.” diyen İmamoğlu, şunları söyledi:

“Bu dilin karşılığında insanlar, umarız süreç içerisinde helalleşebilirler. Çünkü, çok kötü iftiralarla ve ne yazık ki içi yalan dolu birçok hususla karşı karşıya kaldık. Bunların hiçbirisi olsun istemezdik. Bazen, ‘Ne yapalım, bunlar seçim sathında yapılır’ diyenler oluyor. Vallahi benim içimi yakıyor. Ben, kimse hakkında yalan konuşamam, iftira atamam. Dolayısıyla, ‘Seçim sathında olur böyle şeyler’ cümlesini asla kabul etmiyorum. Seçim sathı, toplumun aynasıdır. Bir tür turnusol kağıdı gibidir. İnsanların özünü ortaya çıkarır. O bakımdan ben, şu anda nasıl davranıyorsam, insanlarımıza, ‘Oylarınız milletimize, devletimize hayırlı olsun’ diyorsam, sahada da aynı şeyi söyledim. Kimsenin oyuna müdahale edilmez ki. Herkesin oyuna saygı duyulur.”

"Helalleşilecek" çok şeyin olduğunu belirten İmamoğlu, “Yarından itibaren bunlar konuşulacak. Ben, peşini bırakmayacağım. Birileri ‘Ya olur böyle şeyler seçim sathında’ dese de bırakmayacağım. Çünkü söylenen şeyler, ağır şeyler. Hiç kimsenin üzerine yapışmayacak, ama toplumun kalbine kötülük nakşedecek şeyler. Bu bakımdan, ‘Bu seçim bitti. Söylenenler de unutulsun’ demeyeceğim şeyler olduğunun burada altını çizmek istiyorum. Seçim anları değerli. Sonucuna ve adil bir şekilde sonuçlandığı haliyle elbette saygı duyacağız." diye konuştu.

İmamoğlu, seçim sonuçlarını Ankara'dan takip edeceğini belirtti.

Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

VIDEO: İmamoğlu'ndan oy kullanımı sonrası ilk açıklama: Yarından itibaren bunun peşini bırakmayacağım!
Halktv

Sources


Article information

Author: Tracey Roberts

Last Updated: 1699539842

Views: 661

Rating: 4.4 / 5 (40 voted)

Reviews: 87% of readers found this page helpful

Author information

Name: Tracey Roberts

Birthday: 2013-12-29

Address: 82711 Willie Forks, Lake Anna, NE 13877

Phone: +3602630007054063

Job: Graphic Designer

Hobby: Poker, Woodworking, Playing Guitar, Backpacking, Cycling, Bird Watching, Chess

Introduction: My name is Tracey Roberts, I am a brilliant, daring, sincere, Determined, ingenious, resolute, venturesome person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.